Zgłoś awarię

Chcesz zgłosić awarię?

WYPEŁNIJ FORMULARZ

KLIENCI INDYWIDUALNI

ZDALNY
NADZÓR

 

Twój dom pod stałą opieką.
Bezpieczne cztery kąty zawsze i w każdej sytuacji.
Całodobowa Stacja Monitorowania Alarmów z pracownikiem reagującym w momencie wykrycia niebezpieczeństwa.

System zdalnego nadzoru to nowoczesna forma opieki i zarządzania instalacją bezpieczeństwa w naszym domu. Dzięki stałemu połączeniu wszelkie zmiany wykrywane przez czujniki lub system monitoringu mogą być przekazywane do centrum dyżurującego.

 

Usługa zdalnego nadzoru kierowana jest do Klientów, którzy nie posiadają i z różnych powodów nie mogą posiadać stacjonarnej formy ochrony, lub taka ochrona jest niewystarczająca. Dzięki zastosowaniu zdalnego nadzoru monitoringu minimalizujemy ryzyko nieuzasadnionej interwencji wywołanej fałszywym alarmem oraz otrzymujemy możliwość weryfikacji jakości działań agentów ochrony.

System zdalnego nadzoru

W naszej ofercie posiadamy Stację Monitorowania Alarmów (SMA). Jest to punkt kontrolny działający przez całą dobę, który na bieżąco odbiera sygnały z systemów alarmowanych zainstalowanych u Klientów. System ten jest wysoko skuteczny, ponieważ pozwala na przekazywanie sygnału przez trzy różne, niezależne drogi – za pomocą sieci telefonicznej, GSM lub przez Internet. Serwery z dedykowanym oprogramowaniem identyfikują obiekt, z którego jest wysyłany sygnał i w przypadku zdarzenia informują o tym wraz z opisem sytuacji. W zależności od treści planu postępowania w sytuacjach awaryjnych o zdarzeniu informowana jest wyznaczona osoba lub służby ratunkowe. Na koniec każdego miesiąca Klient otrzymuje szczegółowy raport ze wszystkimi odebranymi sygnałami.

Drugą formą realizowania zdalnego nadzoru jest nadzór video. Przeznaczony on jest dla Klientów posiadających zainstalowany system telewizji dozorowej, ale nie posiadają ochrony stacjonarnej, portiera itp. Obraz z kamer transmitowany jest przez Internet. Stacja Monitorowania Alarmów pracuje całą dobę, dzięki czemu pracownik dyżurujący może na bieżąco reagować na zauważone nieprawidłowości. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko fałszywego alarmu i na żywo możemy weryfikować sygnały pozyskiwane z systemów alarmowych.